Hastanemizde ameliyat kararı verilmiş olan tüm hastalar Anestezi Doktorlarımız tarafından değerlendirilir. Muayene ve tetkiklerden sonra gerek görülen konsultasyonlarla birlikte hastaların risk değerlendirilmesi yapılır.Hasta bilgilendirilerek uygun anestezi yöntemi saptanır ve hastadan anestezi onamı alınır. Hastalarımızın resmi olarak izni alındıktan sonra işleme alınmaktadır.


Anestezi ekibi hastanenin anestezi gerektiren tüm alanlarında (Ameliyathane, endoskopi ünitesi, doğumhane, kadın-doğum müdahaleleri, MR, radyoloji, ve acil servis) başarıyla hizmet vermektedir.
Toplamda 10 ameliyat odasına sahip olan hastanemizin ameliyathaneleri her tür ameliyata olanak sağlayacak şekilde modern anestezi cihazlarıyla donatılmıştır. Hastalarımızın ve ekibin maksimum güvenliği ve konforu için gerekli tüm önlemlere sahiptir.
Hastalara genel anestezi dışında bölgesel anestezi yöntemleri de güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır.


Ameliyat bitimini takiben kullanılan anestezi ilaçları sonlandırılarak anestezi uzmanı gözetiminde hasta uyandırılır ve uyanma odasına alınır. Hasta, oluşabilecek komplikasyonlara karşı önlem alınarak, konforlu bir şekilde odasına gönderilir.
Ncr International Hospital Anestezi ve Reanimasyon Bölümü teknolojinin ulaştığı son aşamaları içeren teknolojik alt yapı donanımı ve bilimsel nitelikleri yüksek, konusunda deneyimli ekibi ile anestezi uygulamalarını dünya standartlarında yapmaktadır.