Kadın Hastalıkları ve Doğum


NCR INTERNATIONAL HOSPITAL olarak hayata yeni bir can getirmenin ciddi sorumluluğu ile tam donanımlı 2 adet modern Doğumhanede anne adaylarına hizmet verilir. Hastanemizde anne adayları, doğumun tam olarak başladığı ana dek -arzu ederlerse yakınları ile beraber- tek kişilik ağrı odalarında, sakin bir ortamda dinlendirilir ve sürekli olarak kontrol altında tutulurlar.Odalarımızın tamamı tek kişilik özel odalar olup hasta konforu düşünülerek dizayn edilmiştir.


Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, doğar doğmaz deneyimli NCR HOSPİTAL Yeni Doğan ekibi tarafından yaşamın ilk anından itibaren özenli bir bakım görmektedir.


Ayrıca, riskli gebelikler için yoğun bakım ünitesi ve acil durumlarda sezaryen uygulaması için ameliyathaneler her an hazırdır.


Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümümüzde;


Gebelik takibi: ( doğum öncesi gebelik planlanması, gebelik takibi doğum sonrası bakım)


Yüksek riskli gebelik takibi: (tekrarlayan gebelik kaybı, rahim ağzı yetmezliği, pıhtılaşma bozuklukları v.s.)


24 saat 365 gün doğumhane ve ameliyathane hizmetleri


Ultrasonografi: (3-4 boyutlu ultrason, renkli doppler ultrason , meme ultrasonu, mamografi, kardiyotografi (nst))


İnfertilite (kısırlık) tedavisi ve takibi: (hsg (rahim filmi çekilmesi), histereskopi (rahim içine kamerayla bakılması), göbekten kapalı yöntemle yapılan laparoskopik ameliyatlar,sperm tahlillinin bakılması, yumurta takibi , aşılama v.s.)


Hormon tahlilleri: (özellik isteyen özel hormon takipleri(menopoz tahlilleri, yumurtlama tahlilleri, süt hormon , tiroid(guatr) tahlilleri vs.)


Kadın hastalıkları takip ve tedavileri: ( rahim ağzı yarası , servisit takip ve tedavisi , rahim ağzı kanser tarama testleri , koterizasyon(yara yakma), krioterapi(yara dondurma tedavisi), iltihabi hastalıklar , mantar hastalıkları vajinal kanama takip ve tedavisi , adet düzensizliği, kıllanma v.s.)


Aile planlaması: (doğum kontrol yöntemleri, ria(spiral) takılması,hormonlu spiral takılması,tüpligasyon( tüplerin bağlanması) v.s.)


Jinekolojik ameliyatlar: (Laparoskopi , histeroskopi, stres inkontinans(idrar kaçırma), over kisti (yumurtalık kisti), dış gebelik,myom ameliyatları , doğumdan kalan yırtık ve sarkma ameliyatları, vajinoplasti( vajen daraltma), labioplasti(dudak küçültme), pelvik kitle v.s. )


Menopoz tanı tedavi ve takipleri