Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

NCR İnternational Hospital Koroner Yoğun Bakım Ünitesi bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Koroner Yoğun Bakım Ünitesi 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Hastanemizin Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehdidi altında olan, kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan, ritim sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritim düzensizliği olan hastalar yattırılmaktadır.

Ayrıca; kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiyak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalar da yatmaktadır. Kalp ameliyatı geçiren hastaların da genellikle 2 gün Koroner Yoğun Bakım ünitesine alınarak servise çıkmak için alışma ve toparlanma süreçlerini burada yaşaması sağlanmaktadır.

Ncr İnternational Hospital Koroner Yoğun Bakım Ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümleri devamlı olarak yapılmaktadır.

Koroner Yoğun Bakım Ünitemizde merkezi oksijen sistemi olup oda hastanın konforu da göz önüne alınarak en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Koroner Yoğun Bakım ünitesi içinde var olan elektro fizyoloji odasında her an ihtiyacı olan hastalara geçici pil uygulaması yapılabilmektedir. Solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar da her an solunum aletine bağlanarak yakından takip edilmektedir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

 


Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi'nin görevi, kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir.


Bölgenin referans merkezi haline gelen KVC Bölümü, özellikle zor vakalar ve ağır hastalar tarafından güvenle tercih edilmektedir. Ameliyat adayları arasında kritik hasta oranı yüksek olmasına rağmen, komplikasyon oranları (felç, infeksiyon-pnömoni, mediastinit, sepsis ve ölüm yüzdesi) en düşük seviyededir. Bu başarının ardında cerrahi ekibinin tartışılmaz katkısı başta olmak üzere, yoğun bakım ünitesinin mimarisi ve donanımı ile birlikte, geliştirilen özgün yoğun bakım felsefesi, yaklaşımı, protokolleri, prosedürleri ve onların uygulamasını yapan, sürekli eğitilen bir ekibin gece gündüz fedakarca verdiği ciddi emeği vardır.