• Ad Soyad

  Op. Dr. İbrahim Halil ALGIN

 • Ünvan

 • Tıbbi Birim

  Kalp ve Damar Cerrahisi

 • Uzman

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

 • E-Posta

Hekim Özgeçmişi
 • Eğitim

   

  Op. Dr. İbrahim Halil ALGIN, 1972 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini Şanlıurfa’da bitirmiş ve 1990 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlamıştır. 1996 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2001-2006 yılları arasında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını yaparak Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı olmuştur.

  1998-2000 yılları arasında İstanbul Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Boğaz Birlikleri’nde Tabip Asteğmen olarak askeri vazifesini, 2006-2008 yılları arasında ise Şanlıurfa Devlet Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı olarak mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiş olan Op. Dr. İbrahim Halil ALGIN, 2008-2012 yılları arasında Şanlıurfa Özel Osm Ortadoğu Hastanesi’nde, 2012-2013 yılları arasında Edremit Özel Körfez Hastanesi’nde, 2013-2014 yılları arasında İzmir Özel Akut Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde ve 2014-2015 yılları arasında Antalya Özel Memorial Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmıştır.

  2015 yılından beri mesleki çalışmalarını Özel NCR International Hospital' da sürdüren Op. Dr. İbrahim Halil ALGIN, Türk Kalp ve Damar Cerrahi Derneği, Antalya Tabipler Odası ve Europian Associated Cardiotoracıc Surgery üyesi olup, yurtiçi ve yurt dışında pek çok kongre, konferans ve seminere katılmıştır.

  İlgilendiği Hastalıklar
  Göğüs Ağrısı
  Kalp Sıkışması
  Kalp Romatizması
  Kalp Ritim Bozukluğu
  Kalp Hastalıkları
  Tümünü göster
  Tedaviler
  Endarterektomi
  Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti
  Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi
  Komissürotomi
  Yacoub ameliyatı (prosedürü)

  Tedaviler

  Endarterektomi
  Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti
  Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi
  Komissürotomi
  Yacoub ameliyatı (prosedürü)
  Kalp kapağı replasmanı
  Kalp kapakçığı tamiri
  Disseksiyon ameliyatları
  Aterektomi
  Damar cerrahisi ameliyatları